Jak zamontować listwy przysufitowe? Praktyczny poradnik

Wykończenie domu to nie lada wyzwanie, któremu wiele osób próbuje sprostać samodzielnie. Jak zamontować listwy przysufitowe? Ten niepozorny element może łatwo i szybko odmienić wnętrze, nadając mu niebanalnego klimatu. Nie musisz się obawiać – z naszym poradnikiem dasz sobie radę z takimi pracami. Ważna jest tu nie tylko kwestia tego, jak montować listwy przysufitowe, lecz także jaki produkt wybrać. Opcji jest mnóstwo, warto postawić na takie, które nie spowodują problemów montażowych. Jak założyć listwy sufitowe? Jakie moduły warto wybrać? Odpowiadamy!

Jak zamontować listwy przysufitowe? Przygotowanie

Zanim dowiesz się, jak zamontować listwy sufitowe musisz się odpowiednio przygotować. Na początku skompletuj niezbędne narzędzia i akcesoria. Potrzebne będą tu m.in.:

  • klej montażowy,

  • klej do łączeń listew przysufitowych lub masa gipsowa,

  • pistolet do kleju,

  • szpachlę,

  • gąbkę.

Warto dopytać producenta, jaki klej rekomenduje do montażu, żeby zapewnić sobie wieloletnią trwałość.

Chcąc wiedzieć, jak położyć listwy sufitowe, pamiętaj o dobrym przygotowaniu powierzchni. Usuń wszelkie nierówności oraz pozostałości, takie jak farba, klej, tynk i upewnij się, że nie ma tam żadnych zabrudzeń.

Instrukcja krok po kroku jak założyć listwy sufitowe

Powierzchnia jest już dobrze przygotowana? A zatem można przejść do dzieła. Jak zamontować listwy sufitowe? Poznaj naszą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić krok po kroku:

  1. nałóż klej na listwę – najlepiej zrobić to w formie zygzaka, który po przyłożeniu równomiernie rozłoży się po całej listwie.

  2. przytwierdź listwę do powierzchni – działaj powoli i z wyczuciem, by listwa znalazła się dokładnie tam, gdzie planujesz. Nie dociskaj jej zbyt mocno – wówczas cały klej wypłynie i może go zostać zbyt mało, by skutecznie przykleić listwę przysufitową.

  3. odczekaj kilka sekund – w tym czasie klej wstępnie połączy się z powierzchnią sufitu. Ewentualny nadmiar usuń gąbką.

  4. uzupełnij nierówności i sprawdź łączenia – wypełnij je za masą gipsową przy pomocy szpachelki, po wyschnięci trzeba ją wyszlifować papierem ściernym i zagruntować.

  5. pomaluj na wybrany kolor – po wyschnięciu i zawiązaniu kleju możesz przejść do malowania na wybrany kolor. 

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie jak zamontować listwy przysufitowe jest całkiem prosta. W dalszej części wpisu poznasz kilka dodatkowych wskazówek dotyczących tego procesu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

O co jeszcze trzeba zadbać, gdy chcesz wiedzieć, jak montować listwy przysufitowe? W pierwszej kolejności warto dobrać odpowiedni model do planowanej aranżacji. Jak dobrać listwy przysufitowe? Jeśli planujesz nowoczesne wnętrze, postaw na proste i minimalistyczne produkty, z kolei jeśli chcesz osiągnąć wnętrze w stylu klasycznym, poszukaj wariantów dekoracyjnych. 

Wiele osób zastanawia się także jak ciąć listwy przysufitowe. Wystarczy tutaj zwykła piła i skrzynka uciosowa. Dzięki temu osiągniesz perfekcyjny wygląd listwy, a w razie potrzeby odetniesz także zabrudzone końcówki listew.

Jakie listwy przysufitowe wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele opcji, które świetnie wpasują się do różnych wnętrz. W kwestii montażu dla majsterkowicza najważniejsze jest jednak to, by, by był on wygodny, szybki i bezproblemowy. Dobrą opcją są gotowe prefabrykaty Regipro, gdyż dzięki połączeniu nowoczesnych technologii i sprawdzonych materiałów można uzyskać szereg korzyści. Dostępna tu sucha zabudowa to precyzja wykonania z dbałością o środowisko, szybki montaż i brak konieczności obróbki. Możesz wybrać m.in.:

Regipro to 30-letnie doświadczenie, które przekładamy na najlepszą jakość produktów, docenianą przez profesjonalnych wykonawców i amatorów majsterkowania. Sprawdź naszą ofertę i z poradnikiem jak montować listwy sufitowe szybko odmień swoje wnętrze. Zapraszamy!

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".